Türk Malı Diş Macunu

Diş macunları günlük hijyen rutinlerimizin vazgeçilmez ürünlerinden bir tanesidir. Bu rutinlerimizde kullanmak için Türk malı diş macunu tercih edebiliriz. Yerli diş macunu tercihimiz ile beraber ülke ekonomimizi destekler ve milli değerlere katkıda bulunmuş oluruz. Üstelik Türk malı diş macunu markaları gerçekten kaliteli ve güvenli ürünler sunuyor.

Ülkemizde üretilen yerli diş macunu markaları uluslararası standartlara uygun olarak üretim yapan markalardır. Bu markaların farklı diş tiplerine göre farklı ürünlerini bulmak da mümkün. Bizde bu yazımızda Türk malı diş macunu tanıtımı yaparak sizleri seçeceğiniz ürünler hakkında bilgilendirmeye çalışacağız.

Türk Malı Diş Macunu Markaları

Ülkemizde ne yazık ki yerli diş macunu markaları yeteri kadar bilinmiyor. Birçok kaliteli Türk malı diş macunu markası olmasına ve rakiplerine göre çok daha uygun fiyatlarla satış yapsalar da gereken ilgiyi göremiyorlar. Bunun en büyük nedeni ise global markaların yaptıkları reklamlarla bu sektörü tamamen ele geçirmiş olmalarıdır.

Ülkemizde aslında bilinen yerli Türk markalar diş macunu üretimi yapmaktadır. Bu markalar arasında Eyüp Sabri Tuncer, DK Dent, Sanino, Farmasi ve T-Brush gibi büyük markalar dikkat çekiyolar.

Eyüp Sabri Tuncer Diş Macunu

eyüp sabri tuncer diş macunu
Eyüp Sabri Tuncer Diş Macunu

Türk malı diş macunu denilince akla gelen ilk ürünlerden biri Eyüp Sabri Tuncer diş macunudur. Doğal içerikli diş macunları ile dikkat çeken marka çok kaliteli ürünler ortaya koymayı da başarıyor. Kimyasallardan arındırılmış doğal ürünler ile diş sağlığını korumaktadır.

Eyüp Sabri Tuncer diş macunu ülkemizde en çok bilinen yerli diş macunu olarak gösterilebilir. İçeriğinde SLS, Paraben, Florür, Gluten, Titanyum Dioksit gibi zararlı maddeler içermemektedir. %100 bitkisel olması sayesinde de Veganlar tarafından da tercih edilebilecek ürünleri bulunuyor.

Eyüp Sabri Tuncer diş macunu birçok farklı aromalı ürünleri ile dikkat çekiyor. Geleneksel değerlerimize de uzanan bu ürünler içerisinde siz de istediğiniz aromalı yerli diş macunu tercihinizi yapabilirsiniz. Misvak özlü, nane aromalı, aktif karbonlu, karanfil aromalı, karadut aromalı, propolis özlü gibi birçok farklı aroma arasından dilediğinizi seçmeniz mümkün. Türk diş macunu kullanmak istiyorsanız önerilerimizden birisi hiç şüphesiz Eyüp Sabri Tuncer diş macunu olacaktır. Dilerseniz internet sitelerinden dilerseniz market ve eczanelerden satın alabilirsiniz.

Sanino Diş Macunu

Sanino Diş Macunu
Sanino Diş Macunu

Sanino diş macunu, yerli diş macunu markalarından bir tanesi. Ülkemizdeki en büyük 100 sanayi şirketlerinden biri olan Evyap Grup’a bağlı bir alt marka. Evyap Grup ayrıca Duru, Arko ve Activex gibi büyük kozmetik markalarının da bağlı olduğu kuruluştur. Ülkemizin kozmetik sektöründeki lider kuruluşun ürünü olan Sanino diş macunu tercih edebileceğiniz Türk malı diş macunudur.

Sanino diş macunu ürünleri kalite olarak da çok başarılıdır. Düzenli kullanımda diş hassasiyetini azaltır. Diş çürüklerinin, diş plaklarının oluşmasını engeller. Diş eti problemlerini azaltır. Zayıf diş minelerini güçlendirir. Düzenli kullanımda gözle görülür şekilde dişlerde beyazlatma sağlar. Sanino diş macunu yorumları incelendiğinde de başarılı bir ürün olduğu görülüyor.

Farklı ağız ve diş problemlerine etkili farklı ürünleri de bulunmaktadır. Hassas dişler, beyazlatıcı etki, komple bakım ve ferahlatan etki şeklinde birçok farklı ürünü bulunuyor. Üstelik yerli diş macunu olması nedeniyle Sanino diş macunu fiyatı da çok daha uygun. Evyap Grup ürünü olan Sanino diş macunu ülkemizdeki en iyi yerli diş macunu markaları arasında yer alıyor. Dilerseniz internet üzerinden dilerseniz de market ve eczanelerden Sanino diş macunu alabilmeniz mümkün.

DK Dent Diş Macunu

DK Dent Diş Macunu
DK Dent Diş Macunu

DK Dent diş macunu, Türk markası diş macunu olarak gösterilebilir. 2006 yılında ülkemizde faaliyetlerine başlayan Dermokil Şirketi tarafından üretilen bir üründür. Dermokil tarafından üretilen DK Dent diş macunu ülkemizde tercih edilen yerli diş macunu olarak gösterilse de uluslararası pazarda da yer edinmeyi başarmış bir üründür.

DK Dent diş macunu kaliteli ürünler ile uygun fiyatı bir arada sunan bir üründür. Florür içermemesi ve doğal ürünlerden üretilmesi ile dikkat çekmektedir. Üreticisi olan Dermokil şirketi olması nedeniyle kil içerikli bir üründür. Bu sayede DK Dent diş macunu çocukların ve çölyak hastalarının da kullanımına uygundur.

Ne yazık ki Türk malı diş macunu kalitesiz olur düşüncesi birçok kişide hakim. Fakat DK Dent diş macunu bu algıyı yıkmayı başardı. Kurulduğu günden bu zamana 5 Kıtada 25’ten fazla ülkeye ürünlerinin ihracını da yapan markanın ürünleri fazlasıyla kaliteli. Birçok farklı özellikte ve aromada ürünleri de bulunuyor. DK Dent vegan diş macunları ve diş fırçaları da üretiyor. DK Dent diş macunu ve diğer ağız bakım ürünlerini internet sitelerinden ve eczanelerden temin edebilirsiniz.

Farmasi Diş Macunu

Yerli Diş Macunu Markaları - Farmasi Diş Macunu
Yerli Diş Macunu Markaları – Farmasi Diş Macunu

Güzellik ve kozmetik ürünleri satışı yapan Farmasi tarafından üretilen Farmasi diş macunu, yerli diş macunu listemizde yer alıyor. 2003 yılından beri ülkemiz değerleri arasında yer alan Farmasi, Türk malı diş macunu markaları arasında da önde gelen markalardan bir tanesidir. 26 ülkeye ürünlerini ihraç eden marka, Türk malı diş macunu olarak dünya pazarında da yer edinmeyi başarmıştır.

Birçok farklı diş yapısına ve diş problemine göre ürünleri bulunmaktadır. Ayrıca ürünlerinde geleneksel değerlerimizin yansımasını da bulmak mümkündür.

Farmasi diş macunu içerik olarak kalitesinin yanında uygun fiyatıyla da dikkat çeken bir üründür. Uygun fiyatları ve içeriğinde SLS, Paraben, Florür gibi maddeler içermemesi en çok ilgi çeken özelliğidir. Farmasi diş macunu satın alımlarınızı internet üzerinden ve anlaşmalı eczanelerden yapabilirsiniz.

Powerdent Diş Macunu

Ülkemizde bilinen en büyük yerli diş macunu markalarından bir tanesi de Powerdent diş macunudur. Türkiye’nin en önde gelen holdinglerinden Eczacıbaşı – Evyap Grup’a bağlı bir markadır. Güçlü temizlik etkisi ve üstün koruyucu performansı global firmaların ürünleri ile başarılı bir şekilde rekabet etmektedir.

Powerdent diş macunu dişlerinizdeki hassasiyeti azaltır. Diş etlerinizi onarır. Diş minenizi güçlendirir ve dişlerinizi aşındırmadan beyazlatır. Diş lekelerinde düzenli kullanımda büyük oranda azalma görülür. Tüm bu özelliklerine ek olarak diş fırçalama sonrasında ferah bir nefes bırakır.

Ülkemizin en büyük değerlerinden biri olan Evyap Grup çatısı altındaki Powerdent diş macunu yerli ve milli diş macunu olarak sayılmaktadır. Ürünlerini A101, Bim Ve Şok gibi marketlerden kolaylıkla temin edebilirsiniz. Powerdent diş macunu fiyatları ürünün kalitesine ve rakiplerine oranla çok daha uygundur.

Naturalive Diş Macunu

Yerli Ve Milli Diş Macunu - Naturalive Diş Macunu
Yerli Ve Milli Diş Macunu – Naturalive Diş Macunu

Naturalive diş macunu en kaliteli Türk malı diş macunu markaları arasında yer alan bir diğer markadır. Ülkemizde 2009 yılında kurulan ve kozmetik ürünleri konusunda adından sıklıkla söz ettiren Natural Yaşam Ürünleri markasına ait bir üründür.

Naturalive diş macunu doğal yapısı ile öne çıkan diş macunları ile biliniyor. Markanın kendi politikası ile de örtüşen bu durum, kullanıcıları tarafından da en büyük tercih edilme nedeni. İçeriğinde SLS, Paraben, Florür gibi maddeler bulunmamaktadır.

Naturalive diş macunu aromaları ile de çeşitli ürün yelpazesi sunuyor. Misvak özü, nane aroması, çay ağacı özü, propolis özü gibi seçeneklerinden dilediğinizi kullanmanız mümkün. Ürünlerine ise sadece internet üzerinden ulaşabilirsiniz.

Experdent Diş Macunu

Yerli Diş Macunu Markaları - Experdent Diş Macunu
Yerli Diş Macunu Markaları – Experdent Diş Macunu

Evyap Grup tarafından üretilen bir diğer yerli diş macunu ise Experdent diş macunudur. Sağlıklı dişler ve güzel bir gülümseme için kullanabileceğiniz yerli ve milli diş macunudur. İçeriğindeki özel bileşenleri sayesinde diş etlerinizi onarır ve diş minenizi güçlendirir. Ağız sağlığı için tam koruma sağlar. Yüksek kaliteli içeriği ile dişlerinizi temizler.

Experdent diş macunu fiyatları ile de dikkat çekiyor. Türk diş macunu olması nedeniyle daha uygun fiyatlara ürünlerini sunabiliyor. Bu nedenle ülkemizde en sık tercih edilen markalardan biri olmayı başarıyor. Experdent diş macunu ürünlerini A101, Bim, Şok gibi marketlerden veya internet üzerinden satın almanız mümkün.

Denta Diş Macunu

Türk Malı Diş Macunları - Denta Diş Macunu
Türk Malı Diş Macunları – Denta Diş Macunu

Türk diş hekimleri tarafından sıklıkla önerilen yerli diş macunu Denta diş macunu, yine bir Evyap Grup markasıdır. Özel formülleri sayesinde Denta diş macunu tam kapsamlı bir ağız koruması sağlar.

Denta diş macunu düzenli kullanımda diş plaklarının oluşmasını engellemektedir. Diş minenizin yenilenmesini arttırarak güçlendirir ve çürük oluşmasını büyük ölçüde engeller. Bu özellikleri ile en iyi Türk malı diş macunu listesinde yer almaktadır.

Denta diş macunu da tıpkı diğer Evyap Grup markaları gibi rakiplerine oranla daha uygun fiyatlıdır. Ayrıca A101, Şok ve Bim gibi mağazalardan ve internet üzerinden satılması nedeniyle ulaşılabilirliği kolaydır.

Mecitefendi Diş Macunu

Türk Diş Macunu - Mecitefendi Diş Macunu
Türk Diş Macunu – Mecitefendi Diş Macunu

Yerli ve milli diş macunu listemizde yer alan bir diğer ürün ise Mecitefendi diş macunu. Kaliteli ürünleri ile Mecitefendi diş macunu kullanıcılarından tam not almaktadır. İnternet sitemizde bir diğer listemiz olan en iyi diş macunu sıralamamızda da yer almayı başarmıştır.

Mecitefendi diş macunu ürünleri doğal içeriğe sahiptir. Ürünlerini SLS, alkol, gluten, paraben, florür gibi kimyasallardan arındırmışlardır. Mecitefendi diş macunu ürünlerine internet sitelerinden ulaşabilirsiniz.

Zubio Diş Macunu

Türk Malı Diş Macunu - Zubio Diş Macunu
Türk Malı Diş Macunu – Zubio Diş Macunu

Organik gülüşlerin mimarı sloganı ile bilinen Zubio markası da yerli diş macunu markalarından bir tanesidir. Zubio diş macunu ürünlerinde kimyasal ürünler bulunmamaktadır. Zaten sloganlarından da anlaşılacağı üzere kimyasal içerikli diş macunlarına alternatif olmak amacıyla kurulmuştur. %100 Türk diş macunu olan bu ürünleri eğer doğal ürünler kullanmak istiyorsanız tavsiye ediyoruz.

Zubio diş macunu Etko-Cosmos Organic sertifikasına sahip ülkemizdeki tek markadır. Yani ürünlerinin doğallığı kadar çevre dostu olmaya da özen gösteren bir marka diyebiliriz. Diş macunu tüplerini plastik yerine metal tercih etmeleri nedeni ise bu tüplerin geri dönüştürülebilir olmasıdır. Bu nedenle biraz fiyatı yüksek olsa da hem doğal hem çevre dostu hem de %100 Türk diş macunu olması gibi özellikler ile en öne çıkan markalardan bir tanesi. Zubio diş macununu internet üzerinden temin edebilirsiniz.

Orbillife Diş Macunu

Yerli Diş Macunu - Orbillife Diş Macunu
Yerli Diş Macunu – Orbillife Diş Macunu

2008 yılından beri yerli diş macunu olarak üretilen Orbillife diş macunu, Asilnur Kimya markasıdır. Asilnur Kimya hemen hemen her türlü kişisel bakım ürününü üreten yerli ve köklü bir firmadır. Markanın kişisel bakım ürünlerinin en büyük özelliği ise zararlı kimyasallardan uzak, bitki özlü doğal ürünler üretmektir. Bu amaçla üretilen Orbillife diş macunu da doğal içerikli bir üründür.

Birçok diş macunu içerisinde zararlı kimyasallar olan SLS, paraben, florür gibi maddeler bulunmaktadır. Orbillife diş macunu ürünleri ise bu kimyasallardan arındırılmıştır. Orbillife diş macunu markası içeriğinde birçok ürün çeşidi bulundurmaktadır. Doğal koruma, doğal beyazlık, hassas dişler ve üç etkili şeklinde isimlendirilen ürünleri vardır. Kendi beklenti ve isteklerinize göre bu ürünlerden dilediğinizi tercih edebilirsiniz.

T-Brush Diş Macunu

Türk Malı Diş Macunu Markaları - T-Brush Diş Macunu
Türk Malı Diş Macunu Markaları – T-Brush Diş Macunu

T-Brush diş macunu Türk malı bir üründür. Yeni nesil ve çevreci diş macunu markasıdır. T-Brush markası altında florürlü ve florürsüz diş macunu, ağız çalkalama tableti, bambu diş fırçası, diş ipi ve dil temizleyici gibi birçok ağız ve diş bakım ürünü yer alıyor.

Yerli diş macunu markası olan T-Brush için dişlerimiz kadar doğamız da büyük önem taşıyor. Ürünlerinin tamamı Cruelty-Free olarak üretiliyor. Plastik atıklar oluşturmuyor. Ayrıca vegan hassasiyetlerine de sahip olan firmanın tüm ürünleri veganlar tarafından da kullanılabilir.

T-Brush diş macunu bildiğimiz diş macunlarına oranla farklılık içeriyor. Daha az atık ve çevreci politikaları nedeniyle böyle bir inovasyona giden firmanın diş macunu kullanımı ise farklı. Diş macunu tableti olarak verilen ürünü çiğnemeniz gerekiyor. Tablet çiğnendikçe köpürmeye başlıyor. Köpürme sonrasında ise fırçalama işlemine geçiyorsunuz. Bu sayede hem daha çevreci hem de tam temizlik imkanı sunuyor. T-Brush diş macunu ve diğer ürünlerini internet sitelerinde bulabileceğiniz gibi Eve Shop, Gratis, Rossman, Watsons gibi kişisel bakım marketlerinde de bulabilirsiniz.

İsrail Malı Olmayan Diş Macunu

Ülkemizde son dönemlerde tüketiciler arasında İsrail malı ürünlere karşı haklı bir boykot oluştu. Bu vesile ile yerli üretim ürünlere ilgi de arttı. Biz de Türk malı diş macunu yazımızda sizlere yerli üretim olan diş macunu markalarını aktardık. Fakat ülkemizde satılan bazı yabancı menşeili ürünlerin İsrail malı olup olmadığı konusunda ciddi bir endişe olduğunu görüyoruz.

İsrail Malı Olmayan Diş Macunu
İsrail Malı Olmayan Diş Macunu

Ülkemizde satılan yabancı menşeili ürünlerin yerine Türk malı diş macunlarının kullanımını önermekteyiz. Bu sayede ülkemizde üretim ve katma değer artacaktır. Ülkemizdeki satılan İsrail olmayan diş macunu markaları Sensodyne, Colgate, İpana, Signal, Eyüp Sabri Tuncer, Sanino, DK Dent gibi markalardır. Bu markalar arasında Eyüp Sabri Tuncer, Sanino ve DK Dent Türk malı diş macunlarıdır.

Sensodyne İsrail malı mı?

Sensodyne markası İsrail malı değildir. Sensodyne, İngiltere merkezli bir markadır.

Colgate İsrail malı mı?

Colgate Amerika merkezli bir markadır. İsrail malı değildir.

İpana İsrail malı mı?

İpana diş macunu tıpkı Sensodyne gibi İngiltere merkezli bir markadır. İsrail malı değildir.

Signal İsrail malı mı?

Signal diş macunu ve diğer Signal ürünleri Unilever şirketine ait ürünlerdir. Unilever şirketi Fransız menşeili bir şirkettir. Yani Signal, İsrail malı değildir.

İsrail malı olmayan diş macunu hangisi?

Sanino diş macunu, DK Dent Diş macunu gibi diş macunları İsrail malı değildir. Bu markalar %100 Türk diş macunu markasıdır.

Parodontax diş macunu İsrail malı mı?

Parodontax İsrail malı değildir. Alman menşeili bir markadır fakat şuan sahibi GlaxoSmithKline isimli İngiliz bir firmadır.

Diş macunu kullanırken seçeceğiniz ürünleri detaylı incelemeniz gerekmektedir. Ülkemizde satılan popüler diş macunu markaları İsrail malı değildir. Fakat yine de diş macunu tercihlerinizde Türk malı diş macunu tercihleri yapmanız ülkemiz adına ve yerel üreticilerimiz adına daha iyi olacaktır.

Yerli Diş Macunu Konusunda Sık Sorulan Sorular

Yerli Diş Macunu
Yerli Diş Macunu

Türk malı diş macunu var mı?

Ülkemizde satışı yapılan birçok Türk malı diş macunu var. Bunların başında ise Eyüp Sabri Tuncer diş macunu, Sanino diş macunu ve DK Dent diş macunu geliyor.

Yerli diş macunu hangisi?

Yerli diş macunu Eyüp Sabri Tuncer diş macunudur. Ayrıca Sanino ve DK Dent diş macunu gibi birçok yerli diş macunu vardır.

DK Dent diş macunu hangi ülkenin?

DK Dent diş macunu %100 Türk diş macunudur. Dermokil firması tarafından üretilmektedir.

Sanino diş macunu hangi ülkenin?

Sanino diş macunu Türk malı diş macunudur. Ülkemizin en önde gelen şirketlerinden biri olan Evyap Grup markasıdır.

Sanino diş macunu kimin?

Sanino diş macunu Eczacıbaşı – Evyap Grup bünyesinde, Sanino markasının ürünüdür.

DK Dent diş macunu kimin?

DK Dent diş macunu, ülkemizdeki en büyük kozmetik markalarından biri olan Dermokil markasının ürünüdür.

Powerdent diş macunu kimin?

Powerdent diş macunu ülkemizde faaliyet gösteren Evyap Grup şirketinin bir alt markasıdır.

Eyüp Sabri Tuncer diş macunu yerli mi?

Eyüp Sabri Tuncer 1923 yılında kurulan Türkiye merkezli kozmetik şirketidir. Yönetim kurulu başkanı Engin Tuncer’dir. Kısacası Eyüp Sabri Tuncer diş macunu yerli diş macunudur.

5/5 - (6 oy)

“Türk Malı Diş Macunu” üzerine 4 yorum

 1. eyüp sabri tuncer kömürlü olanı kullanıyorum uzun zamandır gerçekten çok iyi falat fiyatı biraz yüksek gelmeye başlamıştı. yerli diş macunu markalarının bu kadar fazla olduğunu bilmiyordum şimdi sizin önerinizle dk dent diş macunu kullanmaya başlayacağım

  Yanıtla
 2. Türk malı diş macunu bu kadae fazla olması beni şaşırttı özellikle evyap grup markalarının Türk diş macunu olduğunu bilmiyordum. paylaşım için teşekkür ederim herkese Türk malı kullanmasını tavsiye edeceğim

  Yanıtla
 3. israil malı olmayan diş macunlarını öğrenmeye çalışırken bu kadar fazla türk diş macunu markası olduğunu öğrendim. hiçbirini bilmiyordum paylaşım için teşekkür ederim artık bu markaları kullanmaya özen göstereceğim

  Yanıtla
 4. uzun zamandır mecitefendi diş macunu kullanıyorum. yerli diş macunu markalarımız gayet kaliteliyken israil malı diş macunu kullanmak saçma

  Yanıtla

Yorum yapın