En İyi Diş Macunu

Güzel bir gülümsemenin yolu hiç şüphesiz sağlıklı dişlerden geçiyor. Sağlıklı dişler için ise ağız hijyeninin düzenli yapılması kadar yapılırken kullanılan ürünlerinde etkisi var. Ağız hijyeni için ise yapılması gereken en önemli şey hepimizin bildiği gibi dişleri düzenli olarak fırçalamak. Günde 3 defa yapılması önerilen diş fırçalamada ise ihtiyacımız olan ise en iyi diş macunu ve diş fırçası.

Günlük hayatımızda dişlerimiz yemek artıkları, şeker, kahve, asitli içecekler ve daha birçok farklı etkene maruz kalıyor. Tam bu noktada en iyi diş macunu kullanmamız gereken en önemli ağız bakım ürünümüz oluyor. Beyaz, sağlıklı dişler için en iyi diş macunu tercih edilmeli. En pahalı diş macunu ise en iyi diş macunu anlamına gelmiyor. Bu nedenle 1indirimkodu.com olarak hazırladığımız bu yazımızda ülkemizdeki diş macunlarını sizler için kıyasladık. Hazırsanız en iyi diş macunu içeriğimize geçelim.

Unutmadan eklemek isteriz ki bu liste en iyi diş macunu konusunda kesin değerler ifade etmemektedir. İnternet üzerinden toplanan kullanıcı yorumları ve kişisel deneyimler baz alınarak hazırlanmış bir içeriktir.

#MarkaDiş TipiEtkiHacim
(Milimetre)
1Marvis Smokers Whitening MintTüm Dişler İçinBeyazlatma85
2Opalescence Cool MintTüm Dişler İçinBeyazlatma100
3Organicadent Doğal Diş MacunuTüm Dişler İçinBeyazlatma75
4Rocs Sensation WhiteningTüm Dişler İçinBeyazlatma60
5Rocs Aktif MagnezyumTüm Dişler İçinDiş Minesi Besleyici75
6Sensodyne Hızlı RahatlamaHassas Dişler İçinHızlı Rahatlama75
7Arm Hammer Advance WhiteTüm Dişler İçinBeyazlatma75
8Oral B Pro Onarım OriginalTüm Dişler İçinDiş Minesi Bakımı75
9Parodontax Tam KorumaTüm Dişler İçinBeyazlatma75
10Eyüp Sabri Tuncer Doğal Bambu KarbonluTüm Dişler İçinBeyazlatma75
11Splat Professional White PlusTüm Dişler İçinBeyazlatma100
12Farmasi Eurofresh MisvaklıTüm Dişler İçinBeyazlatma112
13Eyüp Sabri Tuncer Doğal Misvak Özlü Tüm Dişler İçinDiş Minesi Bakımı75
14Colgate Optic White Aktif KömürTüm Dişler İçinBeyazlatma75
15Luis Bien Aktif Karbon Beyazlatıcı Diş MacunuTüm Dişler İçinBeyazlatma75
16Rocs Sensitive Instant ReliefHassas Dişler İçinHızlı Rahatlatma75
17İpana 3D White LuxeHassas Dişler İçinBeyazlatma75
18Sensodyne Onarım ve KorumaHassas Dişler İçinBeyazlatma75
19Signal White NowTüm Dişler İçinBeyazlatma75
20Mecitefendi Misvak ÖzlüHassas Dişler İçinDiş Minesi Bakımı75
En İyi Diş Macunu – 20 En İyi Diş Macunu 2024 Listesi

En İyi Diş Macunu Tavsiyeleri

Sağlıklı dişler için her gün kullanmamız gereken diş macununu seçerken dikkatli davranmamız gerekiyor. Nasıl ki cilt bakım ürünleri cildimize göre farklılıklar gösteriyorsa diş macunları da aynı şekilde farklılıklar göstermektedir. Ayrıca dişlerinizde beyazlama ve üstün onarım gibi etkileri gözlemleyebilmek için en kaliteli diş macunu kullanmanız gerekiyor. En sağlıklı diş macunu kullanımı sayesinde dişlerinizi temizlerken diş yapılarınıza da zarar vermemiş oluyorsunuz.

Diş macunu önerisi olarak hazırladığımız yazımızda sizlere dikkat etmeniz gereken bir noktadan daha kısaca bahsetmek istiyoruz. Diş macunu alırken içeriğini kontrol etmeyi unutmayın. İçeriğinde SLS (Sodium Lauryl Sulfate), Triklosan gibi içerikler bulunan diş macunları önerilmemektedir. Ayrıca 3 yaş altındaki çocukların kullanımı için Florürlü diş macunları önerilmemektedir.

En iyi diş macunu listesini sizler için yukarı da hazırladık. Şimdi ise en iyi diş macunu listemizde yer alan ürünleri tek tek detaylı bir şekilde inceleyeceğiz. En iyi diş macunu incelememize geçelim.

Marvis Smokers Whitening Mint Diş Macunu

en iyi diş beyazlatan macun - Marvis Smokers Whitening Mint
En İyi Diş Beyazlatan Macun – Marvis Smokers Whitening Mint
 • Diş Tipi: Tüm Dişler İçin
 • Kullanım Etkisi: Beyazlatıcı
 • Hacim: 85 mL
 • Yaş: Yetişkin
 • Aroma: Nane
 • Vegan: Hayır

En iyi diş beyazlatan macun denildiğinde verilebilecek en güzel tavsiyelerden bir tanesi Marvis Smokers Whitening Mint. Özellikle çay, kahve, asitli içecek ve sigara gibi etkenlere bağlı olarak oluşan sararmalara karşı çok etkili. Dişinizdeki lekeleri gidererek bembeyaz ve ışık saçan bir gülüşe sahip olmanızı sağlıyor. Ürünün adından da anlaşıldığı üzere sigara içenler için diş macunu önerileri arasında ilk sırada gösterilebilecek bir diş macunu.

Marvis Smokers Whitening Mint, piyasada çok fazla tercih edilen bir diş macunu. Bu nedenle internette birçok Marvis Smokers Whitening Mint yorumları bulmak mümkün. Bu Marvis Smokers Whitening Mint yorumlar üzerinden değerlendirilirse gerçekten çok büyük bir başarıya sahip.

Marvis Smokers Whitening Mint sadece en iyi diş beyazlatan macun olarak öne çıkmıyor. Ayrıca diş fırçalama sonrasında uzun bir süre nefesinizi tazeliyor. İçeriğinde yer alan nane aroması sayesinde gerçekten uzun bir süre boyunca ağızda ferahlatıcı bir etki bırakıyor.

Kutu tasarımı ise tamamen İtalyan stili bir tasarıma sahip. Özel tasarım bu tüp şişe kesinlikle banyonuzda da çok şık bir etki bırakacak. Fiyat olarak rakiplerine oranla biraz yüksek kalsa da, Marvis Smokers Whitening Mint yorumları neredeyse tamamen pozitif. Bu özelliklerinden dolayı sizler için hazırladığımız en iyi diş macunu yazımızda yer veriyoruz.

Opalescence Cool Mint Diş Macunu

diş beyazlatıcı macun - Opalescence Cool Mint
Diş Beyazlatıcı Macun – Opalescence Cool Mint
 • Diş Tipi: Tüm Dişler İçin
 • Kullanım Etkisi: Beyazlatıcı
 • Hacim: 133 mL
 • Yaş: Yetişkin
 • Aroma: Nane
 • Vegan: Evet

Kısa sürede gözle görülür bir beyazlık isteyenlere şiddetle önerilen diş macunu Opalescence Cool Minttir. Kimi yerlerde en iyi diş beyazlatan diş macunu olarak gösterilen bu ürün kısa sürede gözle görülür beyazlık için formüle edilmiştir. Hassas diş yapısına sahip kişilerinde kullanabildiği bu diş macunu, düzenli kullanımda 3 tondan fazla beyazlatma etkisi sunuyor.

Opalescence Cool Mint dişlerine beyazlatma işlemi yaptırmış kişiler tarafından da kullanılıyor. Eşsiz formülü sayesinde mevcut beyazlığı koruma etkisini de müşterilerine sunuyor. İçerisinde Triklosan içermemesi ile de ön plana çıkıyor. Diş beyazlatıcı macun denildiğinde ilk sıralarda önerilen bu ürün içeriğindeki nane aroması ile fırçalama sonrasında da ferahlatıcı bir etki bırakıyor.

Opalescence Cool Mint diş macununun bir diğer etkisi ise etkin ve hızlı florür salınımı. Bu sayede diş minenizi etkili bir şekilde korumaya almaktadır. Bu koruma etkisi sayesinde dişlerinde beyazlatma etkisi olmasını isteyen hassas diş yapısına sahip kişilerde kullanabilmektedir. Fiyatı ise yine rakiplerine göre biraz daha yüksek kalmakta.

Organicadent Doğal Diş Macunu

organik diş macunu - Organicadent Doğal Diş Macunu
Organik Diş Macunu – Organicadent Doğal Diş Macunu
 • Diş Tipi: Tüm Dişler İçin
 • Kullanım Etkisi: Beyazlatıcı
 • Hacim: 75 mL
 • Florür: İçermiyor
 • Yaş: Her Yaş Grubuna Uygun
 • Aroma: Nane
 • Vegan: Evet

Organicadent Doğal Diş Macunu, bitkisel içeriği ve helal ürün sertifikasına sahip olması gibi özellikleri ile öne çıkan bir ürün. Organik diş macunu veya helal diş macunu arayışınız varsa sizlere verebileceğimiz diş macunu tavsiyesi Organicadent.

Organicadent Doğal Diş Macunu, günlük ağız ve diş bakımı için geliştirilmiş organik diş macunudur. İçeriğinde herhangi bir yapay tatlandırıcı, renklendirici gibi ürünler içermemektedir. Tamamen doğal ve organik diş macunu olması özelliğine ek olarak hayvansal madde de içermez. Tamamen bitkisel bazlı olması sayesinde vegan olan kişiler içinde kullanımı uygundur. Kısacası Organicadent Doğal diş macunu, bitkisel diş macunu olarak gösterilebilir.

Organicadent Doğal Diş Macunu içeriğinde herhangi bir şekilde alkol ve türevi olan madde bulundurmamaktadır. Alkol hassasiyeti olanlar gönül rahatlığı ile kullanabilir. Organicadent Doğal Diş Macunu helal ürün sertifikasına da sahip olan bir üründür.

Organicadent Doğal Diş Macunu içeriğinde florür de bulunmamaktadır. En iyi florürsüz diş macunu arayışında olan kişilere de önerilmektedir. Tüm bu özelliklerine ek olarak kullanıcıları tarafından büyük bir memnuniyet duyulmakta ve beğenilmektedir. Bu nedenle bizlerde en iyi diş macunu listemizde bu ürüne yer verdik.

Rocs Sensation Whitening Diş Macunu

En iyi diş macunu - Rocs Sensation Whitening
En İyi Diş Macunu – Rocs Sensation Whitening
 • Diş Tipi: Tüm Dişler İçin
 • Kullanım Etkisi: Beyazlatıcı
 • Hacim: 60 mL
 • Yaş: Yetişkin
 • Aroma: Nane
 • Vegan: Hayır

Rocs markası tarafından beyazlatıcı diş macunu ürünleri arasında devrim yapmıştır. Bazı diş hekimleri tarafından en iyi diş beyazlatan macun olarak da gösterilmektedir. Düzenli kullanımında 1 hafta içerisinde 2 ton beyazlatma vaat ediyorlar.

İçeriğinde yer alan enzim ve granül sistemi sayesinde hızlı bir beyazlık sunuyor. Ayrıca yine içerisinde yer alan Bromelin enzimi sayesinde dişlerdeki renkli plakları ortadan kaldırıyor ve muhteşem bir gülümsemeye kavuşmanızı sağlıyor.

Hassas dişlere sahip kişiler tarafından da gönül rahatlığı ile kullanılabilen bu ürün, diş minesine zarar vermemektedir. İçeriğinde Florür, Sodyum Lauryl Sulfate (SLS) ve diğer kimyasal beyazlatıcıları içermez.

Rocs Aktif Magnezyum Diş Macunu

beyazlatıcı diş macunu - Rocs Aktif Magnezyum
Beyazlatıcı Diş Macunu – Rocs Aktif Magnezyum
 • Diş Tipi: Tüm Dişler İçin
 • Kullanım Etkisi: Diş Minesi Besleyici
 • Hacim: 75 mL
 • Yaş: Yetişkin
 • Aroma: Nane
 • Vegan: Hayır

En iyi diş macunu olarak gösterilen bir diğer Rocs markası ürünü Rocs Aktif Magnezyum. Diş macunu önerisi olarak belki de en kapsamlı verebileceğimiz öneridir. İçeriğindeki zengin mineral içeriği ile diş minesini besler. Diş minesinin onarımını hızlandırır. Diş minesi onarımı sayesinde beyazlatma etkisi de bulunmaktadır. Rocs Sensation Whitening gibi en iyi diş beyazlatan macun olarak gösterilmese de gözle görülür şekilde beyazlatma etkisi bulunur.

Rocs Aktif Magnezyum ayrıca çürüklere karşı ekstra koruma sağlar. Yine içeriğindeki magnezyum başta olmak üzere zengin mineral içeriği çürük karşıtıdır ve dişlerinizin daha parlak bir görünüme kavuşmasını sağlar. Bu özellikleri sayesinde de en iyi diş macunu listemizde yer almayı hakediyor ve sizlere diş macunu önerisi olarak veriyoruz.

Sensodyne Hızlı Rahatlama Diş Macunu

diş macunu önerisi - Sensodyne Hızlı Rahatlama
Diş Macunu Önerisi – Sensodyne Hızlı Rahatlama
 • Diş Tipi: Hassas Dişler İçin
 • Kullanım Etkisi: Hızlı Rahatlama – Beyazlatma
 • Hacim: 75 mL
 • Yaş: Yetişkin
 • Aroma: Nane
 • Vegan: Hayır

En iyi diş macunu yazımızda yer bulan bir diğer ürün ise Sensodyne Hızlı Rahatlama. Sensodyne markası diş hekimleri tarafından dünyanın en iyi diş macunu olarak öneriliyor. Birçok farklı diş macunu çeşidi Sensodyne tarafından ülkemizde satılıyor. Her diş tipi için ve farklı özellikleriyle ön plana çıkan farklı ürünler bulmak mümkün. Doktorların önerdiği en iyi diş macunu denildiği zaman akla Sensodyne geliyor. Günde 2 kere fırçalamayla bile sürekli koruma sağladıklarını vaat ediyorlar.

Sensodyne Hızlı Rahatlama, 60 saniye içerisinde rahatlık sunmaktadır. Diş hassasiyetine bağlı olarak ortaya çıkan ağrıları sadece 60 saniye içerisinde hafiflettiği klinik olarak kanıtlanmış bir diş macunudur. Bu özelliği bile başlı başına en iyi diş macunu adaylığı için yeterlidir. Ayrıca sürekli koruması, ferahlatıcı etkisi ve beyazlatıcı etkisi onu ilk sıralara taşıyor.

Hassas dişlere sahip kişilere verilebilecek en iyi diş macunu önerisi hiç şüphesiz Sensodyne Hızlı Rahatlama. Sensodyne sayesinde sizlerde hassas dişlerle vedalaşıp mutlu bir gülümsemeye sahip olabilirsiniz.

Arm Hammer Advance White Diş Macunu

en iyi beyazlatan diş macunu - Arm Hammer Advance White
En İyi Beyazlatan Diş Macunu – Arm Hammer Advance White
 • Diş Tipi: Tüm Dişler İçin
 • Kullanım Etkisi: Beyazlatma
 • Hacim: 75 mL
 • Yaş: Yetişkin
 • Aroma: Nane
 • Vegan: Hayır

Arm Hammer Advance White ülkemizde popüler markalar arasında yer almasa da dünyada en iyi beyazlatan diş macunu olarak gösterilen ürünler arasında. En büyük özelliği ise sadece birkaç kullanımda bile 3 tona kadar beyazlık sağlaması.

Arm Hammer Advance White çay, kahve, asitli içecek ve sigara gibi etkenlere bağlı oluşan lekelere karşı ekstra etkili. Özellikle bu etkenler nedeniyle sararan diş minesinde sadece birkaç kullanımda 3 ton beyazlatma sağlayabiliyor. Ayrıca kullanıma başladıktan sonra da koruyuculuğu başlıyor ve yeni lekelerin oluşmasını engelliyor. Ağır kimyasallardan da arındırılmış formülü ile birlikte bizim diş macunu önerileri arasında yer vermemiz gerekiyor.

Oral B Pro Onarım Original Diş Macunu

dünyanın en iyi diş macunu - Oral B Pro Onarım Original
Dünyanın En İyi Diş Macunu – Oral B Pro Onarım Original
 • Diş Tipi: Tüm Dişler İçin
 • Kullanım Etkisi: Diş Minesi Bakımı
 • Hacim: 75 mL
 • Yaş: Yetişkin
 • Aroma: Nane
 • Vegan: Hayır

Oral-B Professional Diş Eti ve Diş Minesi İçin Pro-Onarım Orijinal diş macunu, dünyanın en iyi diş macunu olarak gösterilen diş macunlarından bir tanesidir. Oral-B zaten sıklıkla tercih edilen ve genel manada kullanıcıların memnun kaldığı markalardan bir tanesidir. Oral B Pro Onarım Original diş macunu ise sadece 2 hafta içerisinde diş eti problemlerinizi en aza indiriyor ve diş minenizi onarıyor. Diş eti tahrişine neden olan plakları ise nötralize ediyor ve asit aşındırmalarına karşı dişlerinizi koruyor.

Profesyonel diş eti ve diş minesi onarımı yapan ürünün tek özelliği de bu değil. Hem dişlerinizi korumaya alıyor hem de beyazlatıcı etkisi ile daha beyaz dişlere kavuşmanızı sağlıyor. İçeriğindeki nane aroması ile birlikte de temiz ve ferah bir nefes bırakıyor.

Parodontax Tam Koruma Diş Macunu

doktorların önerdiği en iyi diş macunu - Parodontax Tam Koruma
Doktorların Önerdiği En İyi Diş Macunu – Parodontax Tam Koruma
 • Diş Tipi: Tüm Dişler İçin
 • Etki: Beyazlatıcı
 • Hacim: 75 mL
 • Yaş: Yetişkin
 • Aroma: Nane
 • Vegan: Hayır

Parodontax Tam Koruma, doktorların önerdiği en iyi diş macunu olarak gösterilen ürünlerden biri. Diş bakım rutinlerinize eklemeniz durumunda başarılı bir şekilde diş sağlığınızı koruyabilir. Özellikle sağlıklı diş etleri ve güçlü diş minesi için ihtiyacınız olabilecek tüm korumayı tek başına sağlayabiliyor. Temizlik özelliğine ek olarak diş beyazlatıcı etkisi ile de gerçekten dünyanın en iyi diş macunu olarak gösterilmesini sağlıyor.

Parodontax tam koruma, diş bakımı sonrasında temiz ve ferah bir nefes sunuyor. Diş etlerinizi güçlendirirken plaklara karşı da dişlerinizi korumaya alıyor. Hassas dişler için diş macunu arayanlarında gönül rahatlığı ile kullanabileceği bu ürün gerçekten en kaliteli diş macunu olabilir. İçeriğinde bulunan florür sayesinde diş çürüklerinin oluşmasını da engellemektedir. Bu nedenle en iyi florürlü diş macunu olarak da Parodontax tam koruma gösterilebilir.

Eyüp Sabri Tuncer Doğal Bambu Karbonlu Diş Macunu

yerli diş macunu - Eyüp Sabri Tuncer Doğal Bambu Karbonlu
Yerli Diş Macunu – Eyüp Sabri Tuncer Doğal Bambu Karbonlu
 • Diş Tipi: Tüm Dişler İçin
 • Etki: Beyazlatıcı
 • Hacim: 75 mL
 • Yaş: Yetişkin
 • Aroma: Nane
 • Vegan: Evet

En iyi diş macunu listemizde bu sefer sıra yerli diş macunu Eyüp Sabri Tuncer Doğal Bambu Karbonlu. İçeriğinde SLS, Florür, Triklosan, Paraben, Gluten, Boya gibi maddeler içermiyor. Tamamen bitkisel ve doğal ürünler ile hazırlanmış bu diş macunu en iyi yerli diş macunu olarak da gösterilebilir. Üstelik doğal karbon yapısı sayesinde dişlerinizin mükemmel beyazlığa kavuşmasını sağlıyor. Ülkemizde pek hayli popüler olan diş macununun kullanıcıları üründen gayet memnun. Vaat ettiklerini başarıyla sağlamasının bu popülerlikte büyük bir etkisi olduğunu söyleyebiliriz.

Eyüp Sabri Tuncer Doğal Bambu Karbonlu diş macunu, içerisinde yer alan perlitle dişlerde ciddi beyaz görüntü sağlamakta. Ayrıca nane aroması sayesinde nefesinizi tazelerken sizlere ferahlık hissi sunmakta. Doğal perlit yapısı sayesinde diş minenizi de güçlendiriyor ve hassas dişlerdeki hassasiyeti azaltıyor. Herhangi bir hayvansal kaynak içermemesi ve %100 bitki bazlı olması nedeniyle veganlar tarafından da gönül rahatlığı ile kullanılıyor.

Splat Professional White Plus Diş Macunu

en iyi diş macunu - Splat Professional White Plus
Splat Professional White Plus – En İyi Diş Macunu
 • Diş Tipi: Tüm Dişler İçin
 • Etki: Beyazlatıcı
 • Hacim: 100 mL
 • Yaş: Yetişkin
 • Aroma: Papaya
 • Vegan: Evet

Splat Professional White Plus, tam etkili diş macunlarından bir tanesidir. İçerisinde yer alan beyazlatıcı Sp ile en iyi diş beyazlatan macun olarak da gösterilmektedir. Yuvarlak parlatma parçaları ve beyazlatıcı maddesi ile birlikte diş minenizde belirgin bir beyazlatma yapar. Ayrıca doğal papaya enzimleri ile birlikte diş plaklarını çıkarır ve dişlerde pürüzsüz bir beyazlık oluşmasını sağlar. Fostat içeriği ile birlikte yeni plakların oluşmasını engellerken, Potasyum iyonları sayesinde de dişlerdeki hassasiyeti ortadan kaldırır.

Beyazlatıcı diş macunu arayanlar için en iyi diş macunu olarak gösterebiliriz. Düzenli kullanımda ilk haftadan itibaren gözle görülür bir beyazlık vaat ediyorlar. İçeriğinde SLS, Triklosan. Klorheksidin ve hayvansal ürün içermemesi ise yine bir diğer güzel özelliği. Fakat dikkat edilmesi gereken nokta yetişkin kullanımı için geliştirilmiş doğal beyazlatıcıların olması. Bu beyazlatıcılar onu ne kadar en iyi diş beyazlatan macun olarak sıralamaya alsa da çocuklar için uygun değil.

Ağız bakım rutinlerinize ekleyebileceğiniz bu macun özellikle çay, kahve ve sigara lekelerine iyi gelmektedir. Diş minenizi güçlendirerek dişlerinizde beyazlatma ortaya koyar. Splat Professional White Plus, beyazlatıcı diş macunu arayanlara verebileceğimiz en iyi diş macunu önerisi olmaktadır.

Farmasi Eurofresh Misvaklı Diş Macunu

organik diş macunu - Farmasi Eurofresh Misvaklı
Organik Diş Macunu – Farmasi Eurofresh Misvaklı
 • Diş Tipi: Tüm Dişler İçin
 • Etki: Beyazlatma
 • Hacim: 112 mL
 • Yaş: Yetişkin
 • Aroma: Misvak
 • Vegan: Hayır

Farmasi Eurofresh Misvaklı, organik diş macunu olarak büyük başarı sağlamakta. Tamamen bitkisel diş macunu olan Farmasi Eurofresh Misvaklı, dişlerinizde gözle görülür bir beyazlatma sağlamakta. Üstelik yine doğal parlaklık etkisi ile daha hoş bir gülümsemeye kavuşabilirsiniz.

Dişlerinizdeki çay, sigara, kahve lekelenmelerini de büyük ölçüde geçirerek beyazlatıcı diş macunu özelliğini de gösterebilir. Misvak aroması ise ağız bakımı sonrasında çok ciddi bir ferahlama vermektedir. Organik diş macunu olması nedeniyle içerisinde Paraben, Florür, Triklosan, Gluten gibi maddeler içermiyor. Farmasi Eurofresh Misvaklı sıklıkla tercih edilen ve genel olarak kullananların memnun kaldığı bir diş macunu olması nedeniyle listemize dahil oluyor.

Eyüp Sabri Tuncer Doğal Misvak Özlü Diş Macunu

Yerli Diş Macunu - Eyüp Sabri Tuncer Doğal Misvak Özlü
Yerli Diş Macunu – Eyüp Sabri Tuncer Doğal Misvak Özlü
 • Diş Tipi: Tüm Dişler İçin
 • Etki: Beyazlatıcı
 • Hacim: 75 mL
 • Yaş: Yetişkin
 • Aroma: Misvak
 • Vegan: Evet

Eyüp Sabri Tuncer Doğal Misvak Özlü Diş Macunu, yerli diş macunu önerilerimizden bir diğeridir. İçeriğindeki doğal özler sayesinde diş minenize zarar vermeden dişlerinizi doğal beyazlığa kavuşturur. İçerisinde herhangi bir şeker veya tatlandırıcı bulunmazken %100 bitkisel stevia kullanılmıştır. Yine içeriğinde Paraben, SLS, Florür, Triklosan, Gluten, Renklendirici gibi maddeler bulunmamaktadır.

Eyüp Sabri Tuncer Doğal Misvak Özlü, fırçalama sonrasında ağızda hoş bir koku ve hoş bir aroma bırakıyor. Bu sayede daha ferah ve temiz hissetmenizi sağlıyor. Fakat beyazlatan diş macunu arıyorsanız bu ürünü sizler için yanlış seçim olabilir. Temizlik ve koruyuculuk açısından çok başarılı olsa da beyazlatıcı diş macunu olarak göstermek yanlış olacaktır.

Eyüp Sabri Tuncer Doğal Misvak Özlü bitkisel diş macunu arayanlar, organik diş macunu arayanlar ve yerli diş macunu arayanlar için tercih edilebilecek ürünler arasında yer alıyor. İnternette bazı kullanıcı yorumlarında %100 bitkisel kaynaklı olmadığına dair yorumlar da bulunuyor ama genel olarak bitkisel diş macunu olarak tercih ediliyor. Bu konuda ne yazık ki tam net bilgi elde etmemiz mümkün olmadı.

Colgate Optic White Aktif Kömür Diş Macunu

Diş beyazlatıcı macun - Colgate Optic White Aktif Kömür
Diş beyazlatıcı macun – Colgate Optic White Aktif Kömür
 • Diş Tipi: Tüm Dişler İçin
 • Etki: Beyazlatıcı
 • Hacim: 75 mL
 • Yaş: Yetişkin
 • Aroma: Aktif Kömür
 • Vegan: Hayır

Colgate dünyanın en iyi diş macunu markalarından bir tanesidir. Tüm dünyada popüler olan markanın en önde gelen ürünlerinden bir tanesi ise Colgate Optic White Aktif Kömür. Düzenli kullanımda kısa süre içerisinde diş lekelerini %100’e kadar yok ettiği klinik olarak kanıtlanmıştır. Ayrıca bu özelliği sayesinde güçlü bir diş beyazlatıcı macun olarak da geçmektedir. Diş minesini de besleyerek güçlendirmektedir.

Beyazlatıcı diş macunu olan Colgate Optic White Aktif Kömür, dişteki lekeleri çıkarırken diş minesine herhangi bir zarar vermez. Diş macunu tavsiyesi olarak verebileceğimiz bu diş macunu kesinlikle en iyi diş macunu listesinde yer almayı hak ediyor.

Luis Bien Aktif Karbon Beyazlatıcı Diş Macunu

diş macunu önerisi - Luis Bien Aktif Karbon Beyazlatıcı Diş Macunu
Diş macunu önerisi – Luis Bien Aktif Karbon Beyazlatıcı Diş Macunu
 • Diş Tipi: Tüm Dişler İçin
 • Etki: Beyazlatıcı
 • Hacim: 75 mL
 • Yaş: Yetişkin
 • Aroma: Aktif Kömür
 • Vegan: Hayır

Diş hekimleri tarafından yapılan bir diğer diş macunu önerisi ise Luis Bien Aktif Karbon Beyazlatıcı Diş Macunu. Özellikle sararmış diş tabakasını temizleyerek çok daha beyaz dişlere kavuşmanızı sağlıyor. Dişlerde oluşan lekeleri temizlerken diş etini iyileştiriyor, diş minesini güçlendiriyor. Ağız kokusunu ortadan kaldırıyor.

Luis Bien Aktif Karbon Beyazlatıcı Diş Macunu özellikle sigara ve kahve lekelerini gerçekten ortadan kaldırıyor. Bu nedenle en iyi diş beyazlatan diş macunu olarak da gösterebiliriz. Dış etkenlere bağlı olarak ortaya çıkan renklenmeyi tamamen ortadan kaldırıyor ve sizlere sağlıklı dişlerle bembeyaz bir gülümseme bırakıyor.

Rocs Sensitive Instant Relief Diş Macunu

en iyi diş macunu hangisi - Rocs Sensitive Instant Relief
En iyi diş macunu hangisi – Rocs Sensitive Instant Relief
 • Diş Tipi: Hassas Dişler İçin
 • Etki: Hızlı Rahatlama
 • Hacim: 75 mL
 • Yaş: Yetişkin
 • Aroma: Nane
 • Vegan: Hayır

R.O.C.S. Hassas Dişler için Rahatlatıcı Diş Macunu, Rocs firması tarafından hassas dişlerde hassasiyeti azaltmak için özel geliştirilmiş bir diş macunudur. İçerisinde yer alan kalsiyum gliserofosfat, özel hidroksiapetit partikülleri, ksilitol gibi maddeler sayesinde diş minesini onarır ve hassasiyeti ortadan kaldırır. Aynı zamanda yine bu maddeler sayesinde diş çürüklerine karşı dişleri kurur ve ağız içindeki mikro florayı düzenler. Nane aroması ile birlikte ferah bir nefese kavuşmanızı sağlar.

Ürün florür, SLS, pirofosfat, triklosan, sodyum lauril sülfat ve aşındırıcı peroksitleri içeriğinde bulundurmamaktadır. Bu sayede diş minesine herhangi bir zarar vermeyeceği gibi diş hassasiyetinin azalmasını sağlar. Bu ürünü en iyi diş macunu listemize dahil etmemizin en büyük nedeni ise sıradan diş macunlarına oranla çok daha düşük aşındırıcı etkisinin olması.

Rocs markasının bu diş macunu ayrıca beyazlatıcı diş macunu olarak da gösterilebilir. Düzenli kullanımda diş hassasiyetini azaltmasına ek olarak çok ciddi bir şekilde dişleri beyazlatmaktadır.

İpana 3D White Luxe Diş Macunu

Beyazlatıcı Diş Macunu - İpana 3D White Luxe
Beyazlatıcı Diş Macunu – İpana 3D White Luxe
 • Diş Tipi: Hassas Dişler İçin
 • Etki: Beyazlatma
 • Hacim: 75 mL
 • Yaş: Yetişkin
 • Aroma: Nane
 • Vegan: Hayır

Beyazlatıcı diş macunu önerileri arasında ilk sıralarda gelen bir ürün İpana 3D White Luxe. İpana ürünlerinin diş beyazlatma konusundaki başarısı hemen herkes tarafından biliniyor. İpana 3D White Luxe ise belki de bu zamana kadar yaptıkları en başarılı diş beyazlatıcı macun olabilir.

Diş beyazlatıcı macun özelliğine ek olarak hassas dişler içinde onarım sağlıyor. İçeriğindeki zengin mineral sayesinde diş minesini onarır ve güçlendirir. Bu sayede dişlerinizdeki hassasiyet hızlı bir şekilde azalır.

Sensodyne Onarım ve Koruma Diş Macunu

En iyi diş macunu - Sensodyne Onarim ve Koruma
En iyi diş macunu – Sensodyne Onarim ve Koruma
 • Diş Tipi: Hassas Dişler İçin
 • Etki: Beyazlatma
 • Hacim: 75 mL
 • Yaş: Yetişkin
 • Aroma: Nane
 • Vegan: Hayır

En iyi diş macunu listemizde bir diğer önerimiz Sensodyne Onarim ve Koruma. Hassas dişler için özel olarak geliştirilmiş bu diş macunu ile diş hassasiyetinizi yenebilirsiniz. Diş eti ve diş minenize özel bir bakım yapan bu diş macunu ile hassasiyet hızı bir şekilde azalıyor. Hassaslaşan bölgelere koruyucu bir tabaka oluşturarak diş eti ve diş minesinin yeni hasarlar almasını da engelleyerek koruyor.

İlk kullanımdan itibaren daha sağlıklı ve güçlü dişlere olmanıza ek olarak daha beyaz dişlere de kavuşuyorsunuz. Bu 3 önemli özelliği de tek başına karşılaması ise Sensodyne Onarim ve Koruma diş macununu en iyi diş macunu olarak göstermeye yediyor.

Signal White Now Diş Macunu

en iyi diş beyazlatan macun - Signal White Now
En iyi diş beyazlatan macun – Signal White Now
 • Diş Tipi: Tüm Dişler İçin
 • Etki: Beyazlatma
 • Hacim: 75 mL
 • Yaş: Yetişkin
 • Aroma: Nane
 • Vegan: Hayır

Signal White Now diş macunu en iyi diş beyazlatan macun olarak da listemizde yer alıyor. Tamamen beyazlatma özelliği ile öne çıkan bu ürün grubunun birçok farklı alt ürünleri de bulunuyor. Erkekler için olanı sigara lekelerine karşı ekstra güçlü iken kadınlar için olanında daha parıltılı gülüş vaat ediyorlar.

Signal white now diş macunu ürünleri arasında en iyi diş macunu ise lekesiz beyazlık. Anında 3 kat daha beyaz dişler vaat eden bu diş macunu gerçekten ciddi beyazlatma etkisine sahip. Yine içeriğinde yer alan partiküller ve mineraller sayesinde dişlerinizin minesini güçlendiriyor ve hassasiyeti azaltıyor. Fakat asıl özelliği beyazlatma olduğu için hassasiyet ile ilgili özellikleri 2. plana kalıyor. Toparlamak gerekirse en iyi diş beyazlatan macun olarak Signal White Now gösterilebilir.

Mecitefendi Misvak Özlü Diş Macunu

yerli diş macunu - Mecitefendi Misvak Özlü
Yerli diş macunu – Mecitefendi Misvak Özlü
 • Diş Tipi: Tüm Dişler İçin
 • Etki: Hassas Dişler İçin
 • Hacim: 75 mL
 • Yaş: Yetişkin
 • Aroma: Misvak – Nane
 • Vegan: Hayır

Mecitefendi Misvak Özlü diş macunu özellikle yerli diş macunu, organik diş macunu ve bitkisel diş macunu özellikleriyle öne çıkan bir ürün. Doğal diş macunu olan Mecitefendi Misvak Özlü içerisinde SLS, alkol, gluten, paraben, florür gibi içerikler bulundurmuyor. Nane ve misvak aroması ile birlikte ferahlık sağlıyor.

Lekelenmelere karşı iyi olsa da en iyi diş beyazlatan diş macunu listemize girebilecek düzeyde değil. Fakat hassasiyet için kesinlikle başarılı. Özellikle dişlerde oluşan sızlamaya karşı düzenli kullanımda iyi geldiği gözlemlenmiş. Doğal içeriği ile kullanıcıları tarafından sevilen doğal diş macunu Mecitefendi Misvak Özlü, en iyi diş macunu listemize son sıradan giriyor.

Diş Macunu Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Diş macunu satın alacağımız zaman birçok farklı ürün olması nedeniyle hangi ürünü satın almamız gerektiğine dair kafamız karışabilir. Birbirinden farklı özelliklere sahip özellikle renkleri, içerikleri ve tatları tamamen farklı birçok diş macunu piyasada yer alıyor. Peki diş macunu alırken dikkat etmemiz gereken şeyler nelerdir?

Ağız ve diş sağlığımızı korumak, çürükleri engellemek, hassasiyet oluşmasının önüne geçmek için doğru diş macunu seçmek şart. Yukarıda en iyi diş macunu listemizi sizlerle paylaştık fakat satın almadan önce dikkat etmeniz gereken noktalar neler gelin birlikte inceleyelim.

 • Diş Hekimi Tavsiyesi: Diş sağlığınızda bozulmalar varsa ilk olarak bir diş hekimine muayene olmanız gerekiyor. Muayene sonrasında diş hekiminize sizin için en iyi diş macunun hangisi olduğunu sorarak diş macunu önerisi alabilirsiniz. Bu sayede doktorların önerdiği en iyi diş macunu kullanmış olursunuz.
 • Diş Tipinize Uygunluk: Diş macunu almadan önce dikkat etmeniz gereken en önemli nokta diş tipinize uygunluk. Eğer hassas dişlere sahipseniz hassas dişlere özel yapılan ürünleri tercih etmelisiniz. Ayrıca diş eti probleminiz varsa yine bu duruma özel olan diş macunlarını kullanmanız önerilir.
 • Diş Beyazlatma: Diş macunu seçimi yaparken en çok dikkat edilen özellik diş beyazlatıcı macun olmasıdır. Fakat dişlerinizi beyazlatmaya çalışırken diş minesine zarar verebilirsiniz. Bu nedenle satın alacağınız diş macunun içeriğini dikkatli incelemelisiniz. Diş beyazlatıcı diş macunu aynı zamanda diş minenize zarar vermemelidir.
 • Doğal Diş Macunu: Diş macununuzu seçerken dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta ise mümkün oldunca doğal diş macunu olmasıdır. Bitkisel diş macunu ve organik diş macunu tercihleri daha doğal tercihler olmaktadır.
 • Tartar Kontrolü: Plak oluşumunu engellemek ve diş taşı oluşumunun önüne geçmek için diş macununun tartar kontrolü sağlamasına dikkat edebilirsiniz.
 • Tat Ve Koku: Diş macunu tat ve kokusu tamamen sizin kişisel zevklerinize bağlıdır. Beğendiğiniz bir tat ve koku seçimi, diş fırçalama alışkanlığınızı destekleyebilir.
 • Alerji ve Hassasiyet: Alerjiniz olan maddeler varsa veya bazı maddelere duyarlılığınız fazlaysa diş macunu alırken bu duruma dikkat etmelisiniz. Alerjinizin olduğu veya hassas olduğunuz maddelerin içerikte yer almamasına dikkat etmelisiniz.

En İyi Diş Macunu Hangisi Konusunda Sık Sorulan Sorular

En iyi diş macunu hangisi?

En iyi diş macunu kişisel görüşümüz olarak Marvis Smokers Whitening Mint diş macunudur. Diş tipinize ve kendi isteklerinize göre değişiklik gösterebilir.

Diş hekimleri hangi diş macununu öneriyor?

Diş doktorlarının önerdiği en iyi diş macunu Sensodyne Hızlı Rahatlama. Sadece 60 saniyede dişlerde rahatlama görüldüğü klinik olarak onaylanmıştır.

En iyi diş macunu markası ne?

En iyi diş macunu markası Marvis, Rocs, Sensodyne ve Colgate olarak sıralayabiliriz.

Sararmış dişlere hangi macun iyi gelir?

Sararmış dişlere Rocs Sensation Whitening Diş Macunu iyi gelecektir. Diş tipinize uygunsa en hızlı şekilde gözle görünür beyazlama yaşarsınız.

En doğal diş macunu hangisi?

Organicadent Doğal Diş Macunu, hem bitkisel diş macunu hem de organik diş macunu olmasıyla ön sıralara çıkıyor.

Dişlere hangi macun iyi gelir?

Dişlere en iyi gelen diş macunu parodontax tam koruma olarak gösterilebilir. Dişlerinizin ihtiyacı olan hemen her şeyi tek başına sunmaktadır.

5/5 - (6 oy)

“En İyi Diş Macunu” üzerine 3 yorum

 1. dişlerimi her gün en az 2 defa fırçalıyorum zaten günde 2 öğün yemek yiyorum. diş kontörlerime gidiyorum. ağız bakım suyu kullanıyorum ama ne yazık ki kahve ve sigaradan dolayı dişlerimde sarı lekeler oluşuyor. sizce bu diş beyazlatıcı macun arasında en iyisi hangisi rocs mu marvis mi arasında kaldım daha çok

  Yanıtla
 2. uzun zamandır dişlerimdeki sarı lekelerden kurtulmaya çalışıyorum birçok farklı diş macunu denedim olmadı bu sefer de yaptığım araştırmalarda en iyi beyazlatıcı diş macunu rocs un sanırım şimdi onu sipariş ettim. bir süre kullanacam umarım artık etkili olur ve bu sarı lekelerden kurtulurum

  Yanıtla

Yorum yapın