En İyi Yumuşatıcı

Çamaşır yumuşatıcıları, çamaşırlarınızın deterjan kaynaklı sertliğini ortadan kaldırarak yumuşaklık kazanmasını sağlar. İçeriğindeki kokular sayesinde de çamaşırlarınızın uzun bir süre hoş kokmasını sağlamaktadır. Uzun süre kokan yumuşatıcı kullanarak kıyafetlerinizdeki bu kokuyu uzun süre saklayabilirsiniz. Hemen hemen her markanın birbirinden farklı kokulara sahip yumuşatıcıları bulunuyor. Kendi koku zevkinize göre en güzel kokan yumuşatıcıyı bulmanız zor olmayacaktır.

Kıyafetlerinizin renklerini ve dokusunu korumak için ve güzel kokular için kaliteli yumuşatıcılar tercih etmeniz önemlidir. Özellikle hassas bir cilde sahipseniz veya bebeğiniz varsa bebeklere özel veya hassas ciltlere özel yumuşatıcı kullanmanız önemlidir. Kıyafetlerimiz ve cildimiz için bu kadar önemli bir konu olması nedeniyle sizler için “En İyi Yumuşatıcı” konusunu detaylıca inceledik. Sizin için hazırladığımız bu liste ile birlikte sizde kendiniz için en iyi yumuşatıcı hangisi karar verebilirsiniz.

En İyi Yumuşatıcı Tavsiyeleri

UYARI: En iyi yumuşatıcı listemiz internetten topladığımız kişisel yorumlar ve kendi deneyimlerimiz ile hazırlanmıştır. Herhangi bir geçerliliği bulunmamaktadır.

#YumuşatıcıYıkama SayısıMiktar (ml)KokuEditör Puanı
1.Yumoş Extra Lilyum60 Yıkama1440 mlZambak9.9
2.Vernel Max Taze Lavanta60 Yıkama1440 mlLavanta9.9
3.Yumoş Extra Sakura60 Yıkama1440 mlKiraz Çiçeği9.9
4.Bingo Soft Ortanca60 Yıkama1440 mlOrtanca9.8
5.ABC Parfumia Gizemli Lotus60 Yıkama1440 mlLotus9.8
6.Uni Baby Lavanta Kokulu50 Yıkama1200 mlLavanta9.8
7.Dalin Bahar Ninnisi15 Yıkama1500 mlBahar Çiçeği9.8
8.Yumoş Extra Amber60 Yıkama1440 mlAmber9.7
9.Yumoş Extra Hanımeli60 Yıkama1440 mlHanımeli9.6
10.ABC Ege Sahilleri50 Yıkama5000 mlDeniz Esintisi9.4
11.Peros Amber Çiçeği60 Yıkama1440 mlAmber9.4
12.Green Clean Lavanta Yağlı30 Yıkama2750 mlLavanta9.4
13.Viking Leylak Lavanta60 Yıkama1400 mlLeylak9.3
14.Bingo Soft Lovely60 Yıkama5000 mlParfüm9.2
15.Yumoş Extra Şakayık60 Yıkama1440 mlŞakayık9.1
16.ABC Parfumia Manolya50 Yıkama1200 mlManolya8.9
17.Peros Soft Gül Rüyası60 Yıkama5000 mlGül8.8
18.Ecos3 Organik30 Yıkama750 mlTemizlik8.8
19.Vernel Max Mineral60 Yıkama1440 mlHindistan Cevizi8.6
20.Uni Baby Sensitive45 Yıkama1000 mlParfümsüz8.5

Yumuşatıcı tercih ederken karşınıza birçok marka ve bu markaların birden fazla ürünü ile karşılaşırsınız. Birbirinden farklı kokulara sahip olan bu ürünlerin içeriği de kokusu kadar önemlidir. Yumuşatıcıların içerisinde birçok kimyasal madde bulunmaktadır. Bu nedenle bazı kalitesiz yumuşatıcılar kaşıntı, tahriş ve hatta alerji yapabilir. Aynı zamanda kıyafetlerinize de zarar vererek daha erken yıpranmasına neden olacaktır. Bu nedenler yumuşatıcı tercihinizi içeriklerini inceledikten sonra güvenilir ve bilindik markalardan yana kullanmanızı öneririz. Fakat yine de birçok büyük marka ve ürün arasında da yine de seçim yapmakta zorlanabilirsiniz. Tam da bu nedenle sizler için bu en iyi yumuşatıcı listemizi hazırladık. Hazırsanız listemizde yer alan en iyi yumuşatıcıları tek tek inceleyelim.

1. Yumoş Extra Lilyum Çamaşır Yumuşatıcısı

Yumoş Extra Lilyum Çamaşır Yumuşatıcısı
Yumoş Extra Lilyum Çamaşır Yumuşatıcısı

En iyi yumuşatıcı listemizde ilk sırada Yumoş Extra Lilyum yer alıyor. Ülkemizde en sık tercih edilen ve en sevilen yumuşatıcı markası olarak Yumoş’u gösterebiliriz. Yumoş Extra Lilyum ise gerek kokusu gerek yıkama sonrasındaki çamaşırların pürüzsüz dokusu ile listemizde ilk sırada yer alıyor. Yıkama nedeniyle giysilerinizdeki yıpranmayı da azaltan yumuşatıcı kesinlikle en iyi yumuşatıcı seçeneklerinden biridir.

Editör tercihi olarak da gösterdiğimiz gibi bizim tarafımızdan da uzun zamandır severek kullandığımız çamaşır yumuşatıcısıdır. Kokusu ve çamaşırlardaki yıkama sonrasındaki etkisine ek olarak 1440 ml şişelerde konsantre olarak satıldığını düşünürsek en ideal seçeneklerden olduğunu söylemek zor olmaz. Yumoş Extra ürünleri arasında Lilyum’u öne çıkaran tek fark ise hiç şüphesiz zambak çiçeğinin fark edilir ve kalıcı kokusudur.

2. Vernel Max Taze Lavanta Çamaşır Yumuşatıcısı

Vernel Max Taze Lavanta Çamaşır Yumuşatıcısı
Vernel Max Taze Lavanta Çamaşır Yumuşatıcısı

Vernel Max Taze Lavanta çamaşır yumuşatıcısı eşsiz kokusu ile sizleri kesinlikle büyüleyecektir. Online alışverişlerde en sık tercih edilen yumuşatıcılar arasında yer alan Vernel Max Taze Lavanta, yıkama sonrası kokunun kalıcılığı ile dikkat çekiyor. Üstelik çevre dostu olması nedeniyle de listemizde en üst sıralarda olmayı hak ediyor.

İçeriğindeki yumuşatıcı bileşenleri ile yıkama sonrasında çamaşırlarınızda pürüzsüz bir doku ve yumuşaklık sağlamaktadır. Ayrıca çamaşırlarda doku bakımı ile kumaşları korur ve ütülenmesini kolaylaştırır. Dermatolojik testlerden de tam puan ile geçmeyi başarmıştır. 1440 ml şişelerde satılan Vernel Max Taze Lavanta, 60 yıkamada kullanılabilmektedir.

3. Yumoş Extra Sakura Çamaşır Yumuşatıcısı

Yumoş Extra Sakura Çamaşır Yumuşatıcısı
Yumoş Extra Sakura Çamaşır Yumuşatıcısı

Kıyafetleriniz uzun bir süre boyunca kiraz çiçeği kokmasını istiyorsanız kesinlikle tercih etmeniz gereken yumuşatıcı, Yumoş Extra Sakura’dır. İçeriğindeki kiraz çiçeği koku kapsülleri ile birlikte kıyafetlerinizde kalıcı bir koku ve ferahlık sağlamaktadır. Uzmanlar tarafından geliştirilen içeriği ile birlikte kıyafetlerinizin dokularını korur. Lifleri saran yapısı ile yıkama esnasında kıyafetlerinizin yıpranmasını engeller.

Yeni geliştirilen özel formülü ile birlikte kıyafetlerinizde renklerin çok daha uzun süre boyunca canlı kalmasını sağlar. Deterjanın etkisini nötralize ederek cildinize yapabileceği zararlı etkileri azaltır.

4. Bingo Soft Ortanca Çamaşır Yumuşatıcısı

Bingo Soft Ortanca Çamaşır Yumuşatıcısı
Bingo Soft Ortanca Çamaşır Yumuşatıcısı

Bingo Soft Ortanca, özel formülü ile birlikte en etkili yumuşatıcılardan bir tanesidir. Yıkama esnasında kıyafetlerinizin dokusunda bulunan lifleri sarar, bakım yapar ve onarır. Kıyafetlerinizin yıkama nedenli zamanla zarar görmesini geciktirir ve renkleri daha uzun süre canlı tutar.

Ortanca çiçeğinin muhteşem kokusu ise bu ürünün en güzel özelliklerinden birisidir. En güzel kokan yumuşatıcı seçeneklerinden bir tanesidir. 1440 ml şişelerde konsantre olarak satılan Bingo Soft Ortanca, kokusu ile sizleri şaşırtacak. Yıkama sonrasında evinizi saran ortanca kokusu kesinlikle bırakamayacağınız bir özellik olacak.

5. ABC Parfumia Gizemli Lotus Çamaşır Yumuşatıcısı

ABC Parfumia Gizemli Lotus Çamaşır Yumuşatıcısı
ABC Parfumia Gizemli Lotus Çamaşır Yumuşatıcısı

ABC Parfumia Gizemli Lotus, uzun süre kokan yumuşatıcı olarak dikkat çekiyor. Eşsiz lotus çiçeği kokusu ile birlikte en kalıcı yumuşatıcı olarak gösterebiliriz. ABC firması tarafından 15 haftaya kadar kapalı alanlarda kokusunun devam edeceği söylenmektedir. İçeriğindeki parfüm kapsülleri ile birlikte fark edilebilir ve kalıcı bir Lotus çiçeği kokusu bırakmaktadır.

ABC Parfumia Gizemli Lotus, kalıcı kokusuna ek olarak çevre dostu bir üründür. 1440 ml şişelerde konsantre olarak satılan bu ürünle yapacağınız yıkamalarda, bir makine çamaşır için sadece 1 kapak yeterlidir.

6. Uni Baby Lavanta Kokulu Çamaşır Yumuşatıcısı

Uni Baby Lavanta Kokulu Çamaşır Yumuşatıcısı
Uni Baby Lavanta Kokulu Çamaşır Yumuşatıcısı

Uni Baby Lavanta Kokulu, bebekler için geliştirilmiş bir formüle sahiptir. Bebeğinizin cildinde herhangi bir tahriş yapmaması için özel olarak formüle edilmiştir. Dermatolojik testlerden geçirilen bu ürün hipoalerjenik etkiye sahiptir, yıkama sonrasında çamaşırlarda kalıntı bırakmaz.

İçeriğinde alkol, paraben, sentetik lifler, SLS, SLES ve boya gibi zararlı maddeler bulundurmaz. Bebeğinizin kıyafetlerini yumuşatırken mis gibi lavanta kokusu bırakır. Elde yıkamaya da uygun olan bu ürün çocuk ve yetişkinlerin kıyafetleri içinde kullanılabilir.

7. Dalin Bahar Ninnisi Çamaşır Yumuşatıcısı

Dalin Bahar Ninnisi Çamaşır Yumuşatıcısı
Dalin Bahar Ninnisi Çamaşır Yumuşatıcısı

Dalin, ülkemizde en popüler çocuk ve bebek şampuan markasıdır. Bebeklere özel ürünleri ile dikkat çeken markanın ürünü olan Dalin Bahar Ninnisi, kesinlikle en iyi yumuşatıcılardan bir tanesidir. Dalin Bahar Ninnisi ile bebeklerinizin çamaşırlarını güvenle yıkayabilirsiniz. Bebeğinizin cildini korumak için özel formüllerle üretilen Dalin yumuşatıcı, hipoalerjenik özelliğe sahiptir. İçeriğinde paraben, alkol, SLS gibi zararlı maddeler içermez.

Dermatolojik testleri başarıyla geçen Dalin yumuşatıcı en iyi bebek yumuşatıcıları arasında da yerini almaktadır. Yetişkinler içinde eşsiz bahar çiçekleri kokusu ile birlikte en iyi yumuşatıcı tercihlerinden bir tanesidir.

8. Yumoş Extra Amber Çamaşır Yumuşatıcısı

Yumoş Extra Amber Çamaşır Yumuşatıcısı
Yumoş Extra Amber Çamaşır Yumuşatıcısı

Yumoş Extra Amber, kokusu ile dikkatleri çeken bir diğer Yumoş ürünüdür. İçeriğindeki kapsüller nedeniyle en kalıcı yumuşatıcılar arasında da yer almaktadır. Tıpkı diğer Yumoş Extra yumuşatıcılar gibi doku koruma özelliği ile yıkama kaynaklı yıpranmaları minimuma indirmektedir.

Yıkama sonrasında pürüzsüz yumuşaklık ile birlikte kolay bir ütüleme ve hızlı kuruma sağlamaktadır. 1440 ml şişelerde satılmaktadır ve 60 yıkamaya kadar kullanılabilmektedir. En güzel kokan yumuşatıcı olarak editör tercihi olarak gösterebiliriz.

9. Yumoş Extra Hanımeli Çamaşır Yumuşatıcısı

Yumoş Extra Hanımeli Çamaşır Yumuşatıcısı
Yumoş Extra Hanımeli Çamaşır Yumuşatıcısı

En iyi yumuşatıcı markaları arasında yer alan Yumoş’un bir diğer ürünü Yumoş Extra Hanımeli. Yumoş, isminin hakkını veren şekilde kıyafetleri yıkama sonrasında yumuşacık yapmaktadır. Yumoş Extra Hanımeli ise bu özelliğine ek olarak kıyafetlerin yıkama sonrasında hanımeli çiçeği kokusu ile birlikte en iyi yumuşatıcılar arasında yer almaya hak kazanmaktadır.

Yumoş Extra hanımeli, tıpkı diğer Yumoş Extra ürünleri gibi çamaşırların yıkamada doku koruması ile aşınmasını ve yıpranmasını önlemektedir. Yine diğer ürünler gibi 1440 ml şişelerde satılmakta ve 60 yıkamaya kadar kullanılabilmektedir.

10. ABC Ege Sahilleri Çamaşır Yumuşatıcısı

ABC Ege Sahilleri Çamaşır Yumuşatıcısı
ABC Ege Sahilleri Çamaşır Yumuşatıcısı

ABC Ege Sahilleri, isminden de anlaşıldığı üzere Türk menşeili bir üründür. Markanın en fazla tercih edilen ve en sevilen yumuşatıcılarından bir tanesidir. Yıkama sonrasında çamaşırlarınızda bıraktığı eşsiz koku sizleri Ege sahillerindeymiş gibi hissettirir.

ABC Ege Sahilleri, 5000 ml şişelerde satılmaktadır. Konsantre olmaması nedeniyle çamaşırlarınızı yıkarken eklemeniz gereken miktarı iyi ayarlamalısınız. Bu nedenle biraz eksi puan alsa da yine de en iyi yumuşatıcılar arasında yer almayı başarıyor.

Yumuşatıcı Nasıl Kullanılır?

Çamaşır yumuşatıcılarının her biri farklı ve kendine özel kimyasal formüllere sahiptir. Yumuşatıcılardan maksimum verimi alabilmek için satın aldığınız ürünü önerilen miktarda kullanmanız gerekmektedir. Bu önerilen miktarlar genellikle yumuşatıcınızın şişesi üzerinde yazmaktadır. Kullanmanız gereken miktardan az yumuşatıcı kullandığınız zaman kıyafetlerinizde istediğiniz koku yoğunluğuna ve yumuşaklığına ulaşamayabilirsiniz. Kullanmanız gereken miktardan yüksek yumuşatıcı kullandığınız zaman ise fazladan yumuşatıcı kullandığınız için maddi olarak zarar etmiş olursunuz. Doğru miktarda kullanmanın dışında yumuşatıcıyı nasıl kullanacaksınız?

Yumuşatıcı İle Çamaşır Makinesinde Yıkama

Yumuşatıcıyı ilk defa kullanacaksanız ilk olarak çamaşır makinenizin kullanma kılavuzunu okumalısınız. Önden yüklemeli standart makinelerde genellikle deterjanın yanında yumuşatıcı koymak için ayrı bir göz bulunmaktadır. Hangi gözün deterjan hangi gözün yumuşatıcı olduğunu anlamak için makinenizin kullanma kılavuzundan faydalanmalısınız.

Eğer çamaşır makinenizde yumuşatıcı koymak için ekstra bir göz yoksa yine de yıkamalarda yumuşatıcı kullanabilirsiniz. Manuel olarak yapacağınız bu yöntemde makinenizin durulama aşamasında direkt olarak kendiniz ekleyerek yumuşatıcıyı koyabilirsiniz. Çamaşırlarınızda olası bir lekelenme ve zarar görme olmaması için yumuşatıcıyı direkt olarak çamaşırların üzerine dökmekten kaçınmalısınız.

Yumuşatıcı İle Elde Yıkama

Elde çamaşır yıkarken de yumuşatıcı kullanmanız mümkün. Çamaşırlarınızı deterjandan arındırıp duruladıktan sonra makineye koymanız gereken miktar kadar yumuşatıcıyı 10 litre suya koyarak yıkamanızı tamamlayabilirsiniz. Yumuşatıcı içeren suya çamaşırları batırdıktan sonra iyice çamaşırları sıktıktan sonra durulayabilirsiniz.

Unutmayın her ürünün yıkamasında yumuşatıcı kullanılmaz. Örneğin su geçirmez ürünlerde, yüksek ter emiciliğine sahip spor kıyafetlerinde yumuşatıcı kullanılması önerilmemektedir. Yumuşatıcı kullanmadan önce yıkayacağınız kıyafetlerin yıkama talimatlarını ve makinenizin kullanma kılavuzunu okumalısınız.

En İyi Yumuşatıcı Konusunda Sık Sorulan Sorular

Kokusu en kalıcı yumuşatıcı hangisi?

Kokusu en kalıcı kokulu yumuşatıcı Vernel Max Taze Lavanta. Kapalı ortamda muhafaza edildiğinde 140 güne kadar kalıcı koku sunmaktadır.

Yumuşatıcı ne işe yarar?

Yumuşatıcı, deterjandan dolayı çamaşırların sertleşmesini engelleyerek daha pürüzsüz ve yumuşak hissiyat kazandırır. Koku partikülleri ile güzel koku kazandırır.

En güzel yumuşatıcı kokusu hangisi?

En güzel yumuşatıcı kokusu, kişinin koku zevklerine göre değişiklik göstermektedir. Yumoş Extra Lilyum, lilyum çiçeği kokusu ile en çok tercih edilenlerden bir tanesidir.

Yumoş Extra ne işe yarar?

Yumoş Extra, yıkama sonrası kıyafetlerinizde deterjan nedenli sertleşmeyi önler. Kıyafetlerinizin yıkama nedenli yıpranmasını azaltır. Eşsiz kokuları ile birlikte kıyafetlerinizin yıkama sonrasında etkileyici kokmasını sağlar.

Yumoş Extra amber kokusu nasıl?

Yumoş Extra Amber eşsiz bir kokuya sahiptir. Ana kokusu Amber çiçeğidir. Oryantal, tatlımsı ve baharatlı notalarla birlikte etkileyici bir kokuya sahiptir.

5/5 - (7 oy)

Yorum yapın